Eesti ainus kõrgtehnoloogiliste ventilatsiooniseadmete tootja Airobot hakkab tootma üleefektiivseid soojustagastusega ventilatsiooniseadmeid korteritele ja väikemajadele. Uus laealune ventilatsiooniseade Airobot L võimaldab säästa kuni 30% energiast ning on mõeldud elamispindadele kuni 120m2.

Kompaktseid, kõrgtehnoloogilisi ventilatsioonilahendusi korteritele ja väikelamutele on siiani Eestis nappinud. 100% Eesti kapitalil põhineva Airoboti uus toode Airobot L pakub siinkohal uut ja ruumisäästlikku lahendust kodude sisekliima parandamiseks. Airoboti tehnoloogiajuhi Gert Valdeku sõnul on toote disainimisel lähtutud ettevõtte suurema ja võimsama Airobot S ventilatsiooniseadme väljatöötamisel saadud kogemusest. “ Meie uus laealune lahendus on taskukohane ja efektiivne võimalus paigutada tehnoloogiliselt võimekas, sisekliimat analüüsiv ja säästlik ventilatsiooniseade juba valminud või valmivatesse korteritesse, moodul- ja elementmajadesse või nõukogude ajal valminud väiksematesse elumajadesse,” toob Valdek välja uue seadme mitmekülgsed kasutusvõimalused. “Oleme kasutanud toote arendamisel uudset materjalitehnoloogiat, mis teeb selle efektiivsemaks, märgatavalt on paranenud õhu- ja veekindlus ning isoleeritus. Kasutusel on uue generatsiooni efektiivseimad ventilatsioonimootorid, millele on eraldi lisatud mürasummutav lahendus,” lisab Valdek. Airobot L on unikaalne ka sellepärast, et võimaldab tänu nutikale tarkvaralahendusele ja süsihappegaasi (CO2) anduritele säästa kuni 30% energiat. Kui inimesi parajasti ventileeritavates ruumides ei viibi, läheb seade energiasäästu režiimi ja hoiab nii oluliselt kokku elektrikuludelt.

Kasv on ületanud ootused

Airobot OÜ on Eesti tehnoloogiaettevõte, mis on asutatud koos Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli teadlastega 2013. aastal. Ventilatsiooniseadmeid tootva Airoboti detailid ja kogu tarkvara on arendatud ja toodetud Eestis. Viimaste aastate edu on Gerd Valdeku sõnul ületanud kõik ootused, mistõttu oleks tulnud oma esialgsetes prognoosides olla oluliselt ambitsioonikamad. “Püüame seda optimismi sisendavat kogemust järgmiste aastate tootmis- ja arendusplaanide puhul kindlasti arvesse võtta,” märkis Valdek.