Airobot Logo
ESTLanguage Switcher Arrow Down

Miks peab vahetama ventilatsiooniseadmete filtreid?

Back arrow Tagasi

Ventilatsiooniseadmed on mõeldud selleks, et siseruumide õhukvaliteet oleks hea ja tervislik.  Nagu kõik muud seadmed, vajavad nad regulaarset hooldust, et hästi töötada. Üks oluline osa sellest hooldusest on filtrite vahetamine. Võtame lühidalt kokku, et miks ventilatsiooniseadme filtrite vahetamine on vajalik ja isegi kasulik

  1. Parem koduõhukvaliteet

Ventilatsiooniseadme filtri peamine ülesanne on saasteained (tolm, õietolm, hallituse eosed, muud osakesed) lõksu püüda ja eemaldada. Kui filter muutub aja jooksul ummistunuks, väheneb selle efektiivsus uute osakeste püüdmisel. Filtri mitte vahetamisel hakkavad saasteained tagasi ringlema ning muudavad õhukvaliteedi halvaks. Värske filter tagab, et hingate puhast ja tervislikku õhku.

Ventilatsiooni filter
  1. Seadmel on pikem eluiga ja ta töötab effektiivsemalt. 

Ummistunud filter takistab õhuvoolu. Kui ventilatsiooniseade peab töötama võimsamalt, et tõmmata õhku küllastunud filtrist läbi, tarbib see rohkem energiat, mis tähendab suuremaid elektriarveid.

Kui seade peab tegema rohkem tööd, siis vähendab see ka tema eluiga. Lisaks kaitseb filter seadme sees olevaid komponente, mis on hädavajalikud seadme efektiivseks ja pikaajaliseks töötamiseks. 

  1. Kaitse allergiate ja haiguste eest

Pidevalt saastunud õhu sissehingamine võib süvendada allergiaid ja hingamisteede haigusi nagu astma. See võib muuta teie eluruumi haiguste levikuks sobivaks. Ventilatsiooniseadme filtri regulaarne vahetamine vähendab nende kahjulike patogeenide leviku võimalust, kaitstes seeläbi elanike tervist.

  1. Parem soojus- ja niiskustagastuse effektiivsus

Ummistunud filtrid põhjustavad mustuse ja osakeste kogunemist soojus- ja niiskusvaheti pindadele. See mustus on toimib kui isoleeriva kihina, mis tähendab, et sooju- ja niiskusvahetil tuleb kulutada rohkem energiat sama koguse sooja ülekandmiseks. See on eriti tähtis niiskustagastusega seadmete (ERV) puhul.

Puhas filter tagab, et soojus- ja niiskustagasti jääb võimalikult puhtaks ja töötab võimalikult efektiivselt 

Kokkuvõtteks, ventilatsiooniseadmete filtrite vahetamine on väga lihtne ülesanne (Airoboti seadmega), millel on väga suur kasutegur. 

Airobotiga ei ole vaja endale filtri vahetuseks meeldetuletust panna.  Airoboti äpp annab teile mugavalt teada kui on aeg filtrit vahetada ning võimaldab seda teha mõne klikiga otse meie veebipoest. 

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo