Airobot Logo
ESTLanguage Switcher Arrow Down

Miks valida soojustagastusega ja niiskustagastusega ventilatsiooniseade?

Back arrow Tagasi

Kõik kodud vajavad ventilatsiooni, olgu siis loomulikku või mehaanilist. Hooneid ei ehitata enam nii nagu varem, kus värske õhk sisenes läbi aknaavauste ja pragude ning majadest lekkis soojust. Nüüd ehitatakse energiatõhusaid, õhukindlaid ja hästi soojustatud maju, mis muudab tervisliku siseõhu tagamise ventilatsiooniga hädavajalikuks. Kõige kaasaegsem ja energiasäästlikum lahendus on soojustagastusega ventilatsiooniseade või ventilatsioonigregaat.

Kuidas soojustagastusega ventilatsiooniagregaat töötab?
Soojustagastusega ventilatsiooniseade (HRV) tagab puhta siseõhu ja energiasäästu. Seade kasutab sissetuleva värske õhu eelsoojendamiseks väljatõmbeõhu soojust ja säästab seeläbi raha küttearvetelt. Soojustagastuse efektiivsus oleneb soojusvahetist ja kõige kvaliteetsemate seadmete kasutegur on üle 90%.

Eestis arendatud ja toodetud Airobot soojustagastusega ventilatsiooniseade on standardis varustatud vastuvoolu plaatsoojusvahetiga. Selle eelisteks on:

  • kõrge soojustagastuse efektiivsus (ca 90%), mistõttu puudub eraldi järelkütte vajadus.
  • töökindlus. Plaatsoojusvahetil puuduvad liikuvad osad, see ei tarbi elektrit ning ei kulu.
  • viiruse- ja bakterivaba. Plaatsoojusvahetites ei toimu väljatõmmatava ja sissepuhutava õhu segunemist, mistõttu on takistatud viiruste ja bakterite edasikandumine tubade vahel ja lisaks ei tule tekkivad ebameeldivad lõhnad siseruumi tagasi.

Soojustagastusega ja niiskustagastusega ventilatsiooniseade

Eesti kliimas võib õhk kütteperioodil muutuda liiga kuivaks. Kui optimaalne soovituslik suhtelise õhuniiskuse tase siseruumides on 30-50%, siis külmal talvel võib õhk muutuda liiga kuivaks. Liiga kuiv siseõhk muudab inimesed viirustele vastuvõtlikumaks ja tekitab limaskestade ärritust. Seetõttu on tervise seisukohalt mõttekas valida soojus- ja niiskustagastusega ventilatsiooniseade (ERV). Eriti vajalik on see puitmajades, sest puidu liigsel kuivamisel tekivad puitu praod. Pragudesse korjub tolm ja mustus, mida on sealt raske kätte saada. Samuti ei ole pragudega puit enam nii esteetiline.

Airoboti ventilatsiooniagregaadi niiskustagastuse funktsiooniga Entalpia soojusvahetid võimaldavad püüda väljuvast õhust kinni ka niiskuse ja selle puhtasse sisenevasse õhku tagasi saata – niiskustagastuse efektiivsus on kuni 60%. Niiskustagastusega soojusvaheti on sarnane tavalise soojusvahetiga, kuid plaatides on kasutatud spetsiaalset innovaatilist polümeerse membraani tehnoloogiat. See võimaldab õhuniiskusel kanduda väljatõmmatavast õhust uuesti sissepuhkeõhku. Materjal on antibakteriaalne, mis ei lase mikroobidel plaadile tekkida.

Oma kodu suurusele sobiva ventilatsiooniseadme saad valida siit.

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo