Airobot Logo

Airobot Technologies AS siseneb põrandakütte termostaatide segmenti

                           

Eesti õhutehnoloogia ettevõte Airobot Technologies AS on arendanud välja põrandakütte juhtimise tehnoloogia, mille eelisteks on energiasäästlikkus ja suurem kasutajamugavus, ning plaanib siseneda globaalsele turule.

Eestis arendatud põrandakütte termostaadi eelisteks on energiasäästlikkus ja kasutajamugavus, sest nüüd tekib võimekus juhtida kodu kütet ja ventilatsiooni ühest rakendusest. Termostaadid annavad praeguses energiakriisis suure eelise, sest võimaldavad kütet juhtida ülitäpselt tubade kaupa. Kui elutoas ja vannitoas on mugav soojem temperatuur, siis magamistoas saab hoida madalamat temperatuuri. Airoboti tugevat õhuanalüütikat kasutades on nutikatel termostaatidel sisse ehitatud CO2 ja õhuniiskuse mõõtmise andurid, mis võimaldavad näha reaalajas ruumi temperatuur, õhuniiskust ja õhukvaliteeti. Ülitäpsed 0,2 °C digitaalsed temperatuuri ja õhuniiskuse andurid võimaldavad mõõta ruumide temperatuuri väga täpselt ja juhtimist tõhustada. Tänu tehnoloogia arengule on Airobot suutnud arendada välja õhukvaliteedi mõõtmisega nuti termostaadid, mis on oma hinnaklassilt kättesaadavad ka tavatarbijale.

Põrandakütte termostaatide turuna näeb Airobot kogu maailma ja eelkõige Põhjamaid, kus vesipõrandaküte on kõige populaarsem kütteviis. Esimeses etapis alustatakse müügitegevusega Eestis. Eesti inimeste jaoks on eluaseme kütteviis ja küttekulud üha olulisemad, selgus viimasest Statistikaameti rahvaloendusest. Nii ehitatakse valdav osa uuest elukondlikust kinnisvarast Eestis vesipõrandaküttega. Järgmises etapis on plaanis liikuda Põhja-Euroopa turgudele ning laiendada müügivõrku.

Seoses IoT ja teiste tehiskintellektil põhinevate tehnoloogiate arengutega on nutikate temorstaatide turul oodata lähiaastatel märkimisväärset kasvu. Kui 2019. aastal oli antud turu globaalne maht 1,86 miljardit USA dollarit, siis 2027. aastaks hinnatakse globaalse nutitka termostaadi turu suuruseks 11,36 miljardit USA dollarit.

Milliseks kujuneb Airoboti turuosa uues tootesegmendis ja milline on mõju finantstulemustele, on ettevõtte hinnangul veel vara öelda.

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo