Meist

Kes me oleme?

Airobot OÜ on 2013. aastal asutatud tehnoloogia- ja tootmisettevõte, kes tegeleb intelligentsete soojustagastusega ventilatsiooniseadmete ja küttesüsteemi juhtimise lahenduste arendamise ja tootmisega

Airobot lugu

Ilmselt olete kuulnud väljendit, et “õhk on paks”. Nii leidsime 2013. aastal meiegi, et õhukvaliteet kontoriruumides ei ole kuigi hea. Kui hakkasime seda testima, avastasime, et probleemiallikaks oli süsihappegaasi kõrge tase. Olles looduses, naudime ju täiel rinnal värsket metsa-, soo- või rabaõhku, kuid siseruumides peame sageli leppima hapnikuvaese keskkonnaga. Aga miks ei võiks see teisiti olla? Siseruumid võiksid ju samuti olla värske õhuga.  

Nii tekkis meil mõte – mis oleks, kui ventilatsioonisüsteem suudaks infot koguda, seda analüüsida ning saadud tulemuste põhjal ise otsuseid langetada, et õhk paremaks muutuks? Vaikselt hakkas mõttest välja kasvama seeria isemõtlevatest seadmetest, mis suutsid hoone sisekliimat kontrolli all hoida.   

Aga ideede realiseerumiseks on vaja tiimi, kes suudaks seadme valmis projekteerida. Selleks suhtlesime Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli teaduritega ning riist- ja tarkvara spetsialistidega. Järk-järgult kasvas ühistegevusest välja selge visioon – luua seade täies mahus Eestis. Nii töötasime viie aastaga välja toote, mis tänaseks kuulub maailma absoluutsesse tippu. Seda kinnitab kasutajate positiivne tagasiside, mitmete riikide huvi aga ka suurte arendajate soov kasutada Airobot ventilatsioonisüsteeme oma projektides.

Me ei eksi, kui ütleme, et Airoboti vundamendiks on tarkvarainseneride oskusteave, internet-of-things-lahenduste kasutamine ja materjaliteaduste tundmine. Kuigi oleme prototüüpe mitmel korral muutnud, parandanud ja täiustanud, teame, et selge visioon ja sellesse uskumine toob tagasilöökide kiuste tulemuse. Oma tööd tuleb armastada ja võtta seda kui kirglikku hobi, muidu on raskustele keeruline vastu seista. Nii sünnibki edu. 

**Kui ka Sina tahad olla üks neist, kes tahab eduloost osa saada, aidata Airobotil kasvada ning sealjuures ise areneda, siis kirjuta meile.

Airobot meeskond

KONTAKT

E-mail: info@airobothome.com
Telefon: +372 513 3745
Aadress: Suur Sõjamäe 37a, Rae vald, 75322

Liitu uue toote teavitusega