Airobot Logo

Kõige nutikam ventilatsioonisüsteem

Airoboti targad andurid mõõdavad õhu temperatuuri, CO2 taset ja niiskust ning teevad ise kõik sisekliima parandamiseks vajalikud muudatused ilma, et inimene sellesse sekkuma peaks. Kuna paljusid inimesi vaevab allergia, on 2021. aasta mudelil ka õhuosakesi mõõtev andur, mis jälgib, et tolmu sisaldus õhus ei oleks liiga suur. Oleme veendumusel, et ventilatsiooniseade peab töötama automaatselt inimese heaks, et tagada parim võimalik sisekliima. Seetõttu on Airobot seade juba standardis varustatud mitmete sensoritega, mis analüüsivad Sinu kodust sisekliimat ja reguleerivad vastavalt sellele õhuhulkasid. Kõik andurid on seadmesse juba integreeritud ning eraldi ruumidesse paigaldamist ei vaja.

Airobot S

SEINALE PAIGALDATAV
Airobot S

Soojus- ja niiskustagastusega
ventilatsiooniseade
Õhuhulk kuni 500m3/h (139L/s) või
ventileeritavat pinda kuni 250m2

Airobot L

LAKKE PAIGALDATAV
Airobot L

Soojus- ja niiskustagastusega
ventilatsiooniseade
Õhuhulk kuni 250m3/h (70L/s) või
ventileeritavat pinda kuni 120m2

Airobot S3

SEINALE PAIGALDATAV
Airobot S3

Soojus- ja niiskustagastusega
ventilatsiooniseade
Õhuhulk kuni 300m3/h
(84L/s) või ventileeritavat pinda kuni 140m2

Täis tipp- tehnoloogiat

0 – 100% mootorite juhtimine võimaldab õhuhulga reguleerimise väga täpseks teha. Samas säästetakse oluliselt ka energiat tänu uut tüüpi mootori ajamile ning labadele. Koostöös FlowGrid tehnoloogiaga, mis stabiliseerib õhuliikumist seadmes ja aitab õhuvoolul ühtlasemalt mootorisse siseneda, saavutatakse lisaks 20% suurem efektiivsus (Airobot S3 ja Airobot L).

Mobiilirakenduse kaudu juhtimine

Airobot ventilatsiooniseadmeid ja küttejuhtimise lahendusi on võimalik juhtida läbi iOS ja Android mobiilirakenduse kõikjalt, olenemata asukohast. Mobiilirakenduse kaudu näeb reaalajas oma eluruumide õhukvaliteedi näitajaid ning ka tagasiulatuvalt statistikat.

Säästad 30%
energiakuludelt

Uudne materjali-
tehnoloogia

Ruumides viibimise
tuvastus

Säästad 30%
energiakuludelt

Lisavarustuses on võimalik saada tavalise soojusvaheti asemel niiskustagastusega (Entalpia) soojusvaheti, mis muudab süsteemi energiatagastusega ventilatsiooniks (ERV). Niiskustagastusega soojusvaheti tagastab nii soojust (efektiivsus kuni 90%) kui ka õhuniiskust (efektiivsus kuni 80%).

Uudne materjali-
tehnoloogia

Airobot S3 ja L seadmed on valmistatud EPP materjalist, mis on õhu- vee ja korrosioonikindel. See omakorda tagab seadme pika eluea. EPP materjali kasutatakse ka näiteks jalgrattakiivrites.

Ruumides viibimise
tuvastus

Airobot suudab mitmete andurite koosmõjul tuvastada, kui kedagi ei viibi ruumides ning lülitab ennast kõige minimaalsemale kiirusele. Näiteks kui keskmiselt ei viibita ruumides kaheksa tundi ööpäevas, siis võrreldes tavalise ventilatsiooniseadmega säästab Airobot kuni 30% elektrienergialt ning lisaks tekib ka sääst küttekuludelt.

SELLE KÕIK AITAB SAAVUTADA:

  • Autonoomne nõudluspõhise juhtimise algoritmid
  • Energiasäästlikud EC (0-100% kiirusega) mootorid.
  • Tippsoojusvaheti, tagastab kuni 96% soojusest.
  • Intelligentne 0 – 100% takistuspõhine PTC külmumiskaitse
  • Uudne materjalitehnoloogia.

Mõõdab ja parandab teie sisekliima kvaliteeti

Süsihappe-
gaas
CO2

Tolmu-
osakesed
PM

Orgaanilised
ühendid
VOC

Õhutemperatuur-
ja -niiskus

Süsihappe-
gaas
CO2

Süsihappegaas ehk CO2 on osa inimese ainevahetusest, mis transporditakse kehast välja hingamise teel. CO2 kontsentratsioon sissehingatavas õhus on ainevahetuse jaoks määrav. Sõltuvalt sissehingatava õhu kontsentratsiooni tasemest võivad ilmneda mitmesugused sümptomid, mis mõjutavad igapäevaelu ja tervist. Kõrge süsinikdioksiidi sisaldus õhus, mida hingame, põhjustab keskendumisprobleeme ja väsimust. Ruumis viibivate inimeste jõudluspotentsiaal väheneb pidevalt, seda suuremaks muutub õhu CO2 kogus. Lisaks on CO2 kontsentratsioon seotud viiruste levikuga.

 

CO2 taset õhus võib hinnata ja mõõta järgmiselt: roheline ehk hea on vahemikus 400 – 800 ppm; kollane ehk keskmine vahemikus 1000 – 1600 ppm, punane ehk halb kui on üle 1600 ppm ja see on piirmäär, kust alates avaldab õhukvaliteet inimesele negatiivset mõju.

Tolmu-
osakesed
PM

Tahked osakesed (PM) on tahkete ainete ja aerosoolide keeruline segu, mis koosneb väikestest vedelatest tilkadest, kuivadest tahketest fragmentidest ja vedelate katetega tahketest südamikest. Osakesed määratakse õhukvaliteedi reguleerimise eesmärgil nende läbimõõdu järgi. Need, mille läbimõõt on 10 mikronit või vähem (PM10), hingatakse kopsudesse ja võivad põhjustada kahjulikku mõju tervisele. PM2,5 -ga kokkupuutel on seostatud mitmeid kahjulikke tervisemõjusid. Lühiajalist kokkupuudet (kuni 24-tunnine kestus) on seostatud enneaegse suremuse, südame- või kopsuhaiguste tõttu suurenenud haiglasse sattumise, ägeda ja kroonilise bronhiidi, astmahoogude, kiirabi külastuste, hingamisteede sümptomite ja piiratud aktiivsusega päevadega.

 

Siseruumides sisalduvad PM tasemed sõltuvad mitmest tegurist, sealhulgas välistingimustest, infiltratsioonist, kasutatud ventilatsiooni- ja filtreerimissüsteemide tüüpidest, siseruumides paiknevatest allikatest ja sõitjate isiklikest tegevustest. Kodudes, kus puudub suitsetamine või muud tugevad osakeste allikad, peaks siseruumides sisalduv PM olema sama või madalam kui välitingimustes. Et teada saada, millised on PM -i kokkupuute piirid, arvestage palun ametlike õhukvaliteedi standarditega. USA Keskkonnakaitseagentuur määratleb AQI tasemed järgmiselt: Mis puudutab peenete osakeste esmaseid (tervisepõhiseid) standardeid (tavaliselt osakesed, mille läbimõõt on alla 2,5 mikromeetri (mm), PM2,5), siis EPA vaatab läbi iga-aastase PM2.5 standardi, langetades selle taseme 12,0 mikrogrammini kuupmeetri kohta (mg/m3), et tagada suurem kaitse pikaajalise ja lühiajalise kokkupuutega (sealhulgas enneaegne suremus, haiglasse sattumise suurenemine ja erakorralise meditsiini osakondade külastused ja krooniliste hingamisteede haiguste tekkimine) ning säilitada ööpäevaringne PM2.5 standard tasemel 35 mg/m3.

 

PM sensor on saadaval lisavarustusena.

Orgaanilised
ühendid
VOC

Lenduvad orgaanilised ühendid pärinevad paljudest erinevatest võimalikest allikatest, nagu ehitusmaterjalid, tubakasuits, inimesed ja nende tegevus ning siseruumides toimuvad keemilised reaktsioonid. Erakordselt kõrge LOÜ sisaldus on tavaliselt uutes hoonetes või pärast renoveerimist. Lisaks, kui kasutate lenduvaid orgaanilisi ühendeid sisaldavaid tooteid, näiteks õhuvärskendajaid või puhastusaineid, puutuvad inimesed ennast ja teisi kokku kõrgete saasteainetega, mis võivad püsida kaua pärast tegevuse lõppu. Mitmed süstemaatilised kokkupuuteuuringud inimestega on näidanud mitmesugust kahjulikku tervist
mõju, mis on põhjustatud kokkupuutest kõrgendatud lenduvate orgaaniliste ühendite tasemega. Osalejate teatatud mõjude hulgas on silma, nina ja kurgu kuivus ja ärritus, peavalud ja pearinglus.

 

Sensirioni võimas VOC algoritm analüüsib SGP40 anduri poolt tuvastatud VOC sündmusi ja kaardistab need VOC indeksiks. See VOC -indeks võimaldab praktiliselt kvantifitseerida lenduvate orgaaniliste ühendite sündmusi iga anduri tüüpilise sisekeskkonna suhtes. Sel viisil käitub see sarnaselt inimese ninaga, mis on lõhnamuutustele väga vastuvõtlik, kuid tuvastab ka lenduvate orgaaniliste ühendite sündmused, mida inimesed ei taju. Lenduvate lenduvate orgaaniliste ühendite indeks näitab, mil määral on siseõhu kvaliteet võrreldes anduri tüüpilise VOC -keskkonnaga halvenenud või paranenud

Õhutemperatuur-
ja -niiskus

Kas teil on mõni päev kodus raske hingata? Kas olete suvekuudel rohkem altid peavaludele ja astmahoogudele? Te pole kuumuse suhtes allergiline, kuid teie kodus või kontoris võib tekkida tõsiseid niiskuseprobleeme. Kui me räägime siseõhu kvaliteedist, on niiskus üks peamisi asju, millele me viitame. Liiga kõrge või liiga madal õhuniiskus suletud ruumides võib põhjustada erinevaid probleeme. Näiteks hingamisteede infektsioone põhjustavad bakterid ja viirused õitsevad väga kõrge ja äärmiselt madala õhuniiskuse korral. Hallituse eosed, tolmulestad ja muud allergeenid säilivad kõige paremini kõrge õhuniiskusega keskkonnas. Lisaks võib kõrgem õhuniiskus tõsta kahjulike kemikaalide taset õhus, mis võivad sisaldada osooni ja formaldehüüdi.

 

40–60 % suhteline õhuniiskus on immuunsüsteemi ja meie hingamissüsteemi jaoks optimaalne tase. See vähendab hooajaliste hingamisteede haiguste levikut ja suurendab heaolu. Seetõttu kutsuvad teadlased WHO -d (Maailma Terviseorganisatsiooni) läbi vaatama petitsiooni 40to60RH ülemaailmseid siseõhu kvaliteedi juhiseid. Selle kohta lisateabe saamiseks klõpsake siin.

Soojustagastus

Airobot seadmed on varustatud vastuvoolu plaatsoojusvahetitega.
Nende eelisteks on:
– Kõrge soojustagastuse efektiivsus, mistõttu puudub eraldi järelkütte vajadus.
– Töökindlus. Plaatsoojusvahetil puuduvad liikuvad osad, ei tarbi elektrit ning ei kulu. Hoolduse osas tuleb neid iga paari aasta tagant korra ainult puhta veega loputada.
– Plaatsoojusvahetites ei toimu väljatõmmatava ja sissepuhutava õhu segunemist, mistõttu on takistatud viiruste ja bakterite edasikandumine tubade vahel ja lisaks ei tule tekkivad ebameeldivad lõhnad siseruumi tagasi.
Standardis on Airobot seadmed varustatud soojusvahetiga, mis muudab süsteemi soojustagastusega ventilatsiooniks (HRV).

Niiskustagastus

Lisana (ERV mudel) on võimalik valida tavalise soojusvaheti asemel niiskustagastusega (Entalpia) soojusvaheti, mis muudab süsteemi energiatagastusega ventilatsiooniks. Niiskustagastusega soojusvaheti tagastab nii soojust (efektiivsus kuni 90%) kui ka õhuniiskust (efektiivsus kuni 80%).

Niiskustagastusega soojusvaheti on sarnane tavalise soojusvahetiga, kuid plaatides on kasutatud spetsiaalset innovaatilist polümeeri membraani tehnoloogiat. See võimaldab õhuniiskusel kanduda väljatõmmatavast õhust uuesti sissepuhkeõhku. Materjal on antibakteriaalne, mis ei lase mikroobidel plaadile tekkida.

Lisad

Tsentraalne õhuniisuti

Kogu hoone niisutamiseks ventilatsioonisüsteemi kaudu

Eelkütte- ja jahutuskalorifeer

Maaküttepõhine eelsoojendi ja jahutus

Mürasummutid

Airobot ventilatsiooniseadmetele soovituslikud mürasummutid

Filtrikassett

Eraldiseisev filtrikassett, mis sisaldab jämefiltrit ning pikendab ventilatsiooniseadme filtrite eluiga

Sobib Eesti kliimasse

Talveperioodidel aitab siseruumide niiskuse langust vähendada ning mõnevõrra tõsta – niiskuse tagastus toimub väljatõmmatavast õhust. Kui tavalise soojusvaheti puhul viiakse kogu tekkinud niiskus kohe välja, kuid niiskustagastuse puhul tagastatakse osaliselt ruumidesse tagasi. Näiteks kui kasutatakse vannituba, siis seal tekkinud niiskus kantakse kogu elamupinna peale laiali, mis omakorda tõstab tuntavalt sisekliima kvaliteeti. Eriti sobilikud on need külma Eesti kliimasse, kus kütteperioodil langeb siseruumi niiskus ebamugavalt madalaks.
Niiskustagastusega soojusvaheti on oluliselt külmakindlam, mistõttu on ka külmumiskaitse energiatarve väiksem talveperioodidel.
Suveperioodidel ei lase üleliigsel niiskuse ruumidesse siseneda. Niiskustagastusega soojusvahetis ei teki normaaltingimustes kondensaatvett, mistõttu ei pea seadmele paigaldama veeäravoolu.

Image Section Icon
AUTOMAATNE EFEKTIIVSUSPÕHINE TASAKAALUSTAMINE

Erinevalt teistest ventilatsiooniseadmetest on Airobot seadmed automaatse efektiivsuspõhise tasakaalustamisega. Seadme õhutakistus on pidevalt muutuv (näiteks mustunud filtrid, vesi jms) ja mootorite töötamise kiirust üksteise suhtes on vaja pidevalt muuta. See tagab alati mugava sissepuhkeõhu temperatuuri ning samas tagatakse veel suurem sääst küttekuludelt.

INTEGREERITUD KÜLMUMISKAITSE

Talvisel perioodil võib juhtuda, et ventilatsiooniseadme soojusvaheti külmub ära. Selleks on väga oluline, et külmas kliimas oleks ventilatsiooniseadmetes olemas külmumiskaitse.
Airobotis on kasutusel uut tüüpi takistuspõhised PTC küttekehad, mis on juhitavad 0-100% astmeliselt ja lisaks on optimeeritud õhuvoolu jaoks tekitades minimaalselt õhutakistust. Oluline on see, et aastaringi on tagatud tasakaalustatud ventilatsioon, mis on tähtis tänapäevaste õhutihendate majade puhul. Astmeline külmumiskaitse juhtimine on uusim tehnoloogiline edasiminek, mis saavutab veel suurema energiasäästu võrreldes traditsiooniliste ventilatsiooniseadmetega.
Miinuskraadide korral arvutab seade lähtuvalt siseruumi õhuniiskusest ja õhutemperatuurist külmumispiiri. Väljast võetav õhk eelsoojendatakse, mis välistab soojusvaheti külmumise. Lisaks on tagatud sellega sobilik sissepuhkeõhu temperatuur olenemata välistemperatuurist ning eraldi järelkütmine ei ole vajalik plaatsoojusvahetite kõrge efektiivsuse tõttu.

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo