Airobot Logo

Tõenäoliselt
maailma nutikaim
soojustagastusega
ventilatsiooniseade

Airobot

Airoboti  niiskus- ja soojustagastusega ventilatsiooniseade on arendatud koostöös TalTechi ja Tartu Ülikooli teadlastega ning mõeldud kodudesse, mis asuvad põhjamaises kliimas.

Meie seadmed on standardis varustatud CO2-, niiskus-, VOC-, peentolmu ja termpertatuuri anduritega. Airobot analüüsib reaalajas Sinu kodust sisekliimat, ning parandab seda automaatselt.

Uus tootesari – Airobot Lite

Airobot Lite on lihtsustatud versioon meie üllinutikast ventilatsiooniseadmest.  Tegemist on vastupidava ventilatsiooniseadmega, mis on mõeldud liigutama puhast õhku taskukohase hinna eest.

Küsi rohkem infot

Airobot V8

SEINALE JA PÕRANDALE PAIGALDATAV
Airobot V8

UUS! Soojus- ja niiskustagastusega ventilatsiooniseade
Õhuhulk kuni 750m3/h (208L/s) või ventileeritavat pinda kuni 350m2

Airobot V3

SEINALE PAIGALDATAV
Airobot V3

Soojus- ja niiskustagastusega ventilatsiooniseade
Õhuhulk kuni 309m3/h (86L/s) või ventileeritavat pinda kuni 140m2

Airobot S

SEINALE PAIGALDATAV
Airobot S

Soojus- ja niiskustagastusega ventilatsiooniseade
Õhuhulk kuni 500m3/h (139L/s) või
ventileeritavat pinda kuni 250m2

Airobot L

LAKKE PAIGALDATAV
Airobot L

Soojus- ja niiskustagastusega ventilatsiooniseade
Õhuhulk kuni 250m3/h (70L/s) või
ventileeritavat pinda kuni 120m2

Airobot L5

LAKKE PAIGALDATAV
Airobot L5

UUS! Soojus- ja niiskustagastusega ventilatsiooniseade
Õhuhulk kuni 500m3/h (139L/s) või ventileeritavat pinda kuni 250m2

Soojustagastususega ventilatsiooniseade aitab säästa raha

Kõik Airoboti seadmed kasutavad toast välja tõmmatavat õhku, et soojendada õuest sissepuhutavat külma õhku. See võimaldab säästa raha küttearvetelt ning hoiab elamises mõnusat temperatuuri. 

Airoboti kasutab plaatsoojustvahetit, mille eelisteks on: 

✓ Kõrge soojustagastuse efektiivsus (kuni 90%)

Ülimalt töökindel – plaatsoojusvahetil puuduvad liikuvad osad ning ta ei kulu.

Vähendab õhu reostumist – Erinevalt rootorsoojustvahetist ei toimu väljatõmmatava sissepuhutava õhu segunemist.  Viiruste ja bakterite edasikandumine tubade vahel on takistatud ning toidu- ja muud lõhnad ei tule siseruumi tagasi.

✓ Lihtne hooldamine – Plaatsoojusvahetist tuleb iga paari aasta tagant lihtsalt vesi läbi lasta (näiteks duššiga)

Loe rohkem: kuidas soojus-ja niiskustagastus töötavad

Niiskustagastuse funktsioon loob mugavama sisekliima

Niiskustagastusega ventilatsiooniseade suudab kuni 80% kodus tekkivast niiskusest tagastada elamisse. See leevendab talvise kütteperioodi ajal tekkivat kuivust ja ebamugavustunnet.

Niiskemal perioodil viib ventilatsiooniseadme automaatika kodust niiskuse välja ning ei lase õhuniiskusel liiga suureks minna.

Niiskustagastusega soojusvaheti on sarnane tavalise soojusvahetiga, kuid plaatides on kasutatud spetsiaalset innovaatilist polümeeri membraani tehnoloogiat. See võimaldab õhuniiskusel kanduda väljatõmmatavast õhust uuesti sissepuhke õhku. Materjal on antibakteriaalne, mis ei lase mikroobidel plaadile tekkida ega elamisse jõuda.

Niiskustagastusega ventilatsiooniseade on automaatselt ka soojustagastuse funktsiooniga ning seeläbi aitab säästa kütteenergiat.

Airobot mobiilirakendus

Mobiilirakenduse kaudu juhtimine

Airobot ventilatsiooniseadmeid ja küttejuhtimise lahendusi on võimalik juhtida läbi iOS ja Android mobiilirakenduse kõikjalt, olenemata asukohast.

Mobiilirakenduse kaudu näeb reaalajas oma eluruumide õhukvaliteedi näitajaid ning ka tagasiulatuvalt statistikat.

 

Soojus- ja
niiskustagastus

Uudne materjali-
tehnoloogia

Säästab 30%
Energiat

Soojus- ja
niiskustagastus

Lisavarustusena on võimalik saada tavalise soojusvaheti asemel niiskustagastusega soojusvaheti (Entalpia), mis muudab süsteemi energiatagastusega ventilatsiooniks (ERV). Niiskustagastusega soojusvaheti tagastab nii soojust (efektiivsus kuni 90%) kui ka õhuniiskust (efektiivsus kuni 80%).

Uudne materjali-
tehnoloogia

Enamus Airobot seadmed (v.a S1 ja S2) on valmistatud EPP materjalist. Uude materjalitehnoloogia on õhu-, vee- ja korrosioonikindel. See omakorda tagab seadme väga pika eluea. EPP materjal on ka 100% taaskasutatav

Säästab 30%
Energiat

Airobot suudab mitmete andurite koosmõjul tuvastada, kui kedagi ei viibi ruumides ning lülitab ennast kõige minimaalsemale kiirusele. Näiteks kui keskmiselt ei viibita ruumides kaheksa tundi ööpäevas, siis võrreldes tavalise ventilatsiooniseadmega säästab Airobot kuni 30% elektrienergialt ning lisaks tekib ka sääst küttekuludelt.

SELLE KÕIK AITAB SAAVUTADA:

  • Autonoomne nõudluspõhise juhtimise algoritmid
  • Energiasäästlikud EC (0-100% kiirusega) mootorid.
  • Tippsoojusvaheti, tagastab kuni 96% soojusest.
  • Intelligentne 0 – 100% takistuspõhine PTC külmumiskaitse
  • Uudne materjalitehnoloogia.

Soojustagastusega ventilatsiooniseade, mis mõõdab ja parandab kodu sisekliima kvaliteeti

Süsihappe-
gaas
CO2

Tolmu-
osakesed
PM

Orgaanilised
ühendid
VOC

Õhutemperatuur
ja -niiskus

Süsihappe-
gaas
CO2

Siseruumide õhu kvaliteeti hinnatakse eelkõige süsihappegaasi ehk CO2 taseme järgi. Eluruumides on peamisteks CO2 tekkeallikateks inimene ise ning gaasi või puidu põletamine. Inimese poolt väljahingatud õhus on seda umbes 4%, välisõhus 0,03–0,04%, seega on siseõhus seda ligikaudu 100 korda rohkem kui välisõhus.

 

Ka erinevad uuringud kinnitavad, et just CO2 on kõige enam inimese heaolu peegeldav näitaja. Sellest sõltub, kui hästi sa magad, kui puhanud sa hommikul ärgates oled, kui energilisena end tunned ja kui tegus päeva jooksul oled. Kõrge CO2 hulk ümbritsevas õhus raskendab keskendumis- ja töövõimet, mille tõttu langeb töötamise tulemuslikkus. Lisaks on CO2 kontsentratsioon seotud viiruste levikuga.

 

CO2 hulka õhus väljendatakse ühikuna, mida tähistatakse ppm (parts per million). See tähendab, mitu osakest uuritavat ainet on vaadeldavas ruumiühikus miljoni osakese kohta. CO2 taset õhus võib hinnata ja mõõta järgmiselt: roheline ehk hea on vahemikus 400 – 800 ppm; kollane ehk keskmine vahemikus 1000 – 1600 ppm, punane ehk halb kui on üle 1600 ppm ja see on piirmäär, kust alates avaldab õhukvaliteet inimesele negatiivset mõju.

Tolmu-
osakesed
PM

Tahked osakesed (particulate matter – PM) on segu osakestest, mis võivad olla vedelad, tahked või suspensioon õhus. Osakesed määratakse õhukvaliteedi reguleerimise eesmärgil nende läbimõõdu järgi. Mida väiksemad on osakesed, seda kauem püsivad need õhus ja seda sügavamale hingamisteedesse võivad need sattuda. Need, mille läbimõõt on 10 mikronit või vähem (PM10) läbivad ninaõõne ja kurgu ning jõuavad kopsudesse. PM2,5 jõuavad kopsu alveoolidesse ja veelgi väiksemad osakesed (PM0,1), võivad aga tungida otse vereringesse.

 

Osakeste tervisemõju oleneb ka suuresti osakeste keemilisest koostisest. Üheks peamiseks arvatavaks tervisehäire põhjustajaks on just osakestega seotud raskmetallid nagu raud, nikkel, tsink ja vask. Kõige kergemateks õhusaaste sümptomiteks on ebamugavustunne rinnus, köha ja aevastamine. PM10 ja PM2,5 tervisemõju seostatakse südamehaiguste, kopsuhaiguste, kopsuvähi, astmahoogude ning mitmete teiste terviseriketega.

 

Siseruumides sisalduvad PM tasemed sõltuvad mitmest tegurist, sealhulgas välistingimustest, kasutatud ventilatsiooni- ja filtreerimissüsteemide tüüpidest, siseruumides paiknevatest ahjudest-kaminatest ja elanike tegevustest.

Orgaanilised
ühendid
VOC

Lenduvad orgaanilised ühendid (LOÜ, inglise keeles Volatile Organic Compound – VOC) on orgaanilised ühendid, mida peetakse peamisteks sise- ja välisõhu saastajateks. LOÜ-d pärinevad paljudest erinevatest allikatest, nagu ehitus- ja sisustusmaterjalid, igapäevaesemetes kasutatavad kemikaalid, puhastusvahendid, värvid, tolm ja aurud. Kõrge LOÜ sisaldus on tavaliselt vastvalminud või äsja remonditud hoonetes. LOÜ-d mõjutavad otseselt inimeste tervist ja põhjustavad silma, nina ja kurgu kuivust ja ärritust, peavalu ja pearinglust.

 

Airoboti ventilatsiooniseadme LOÜ algoritm analüüsib anduri poolt tuvastatud LOÜ sündmusi ja kaardistab need LOÜ indeksiks. Lenduvate lenduvate orgaaniliste ühendite indeks näitab, mil määral on siseõhu kvaliteet halvenenud või paranenud. Sel viisil käitub see sarnaselt inimese ninaga, mis on lõhnamuutustele väga vastuvõtlik, ent tuvastab ka lenduvate orgaaniliste ühendite sündmused, mida inimesed ei taju.

Õhutemperatuur
ja -niiskus

Siseõhu kvaliteedi üks olulisi näitajaid on õhuniiskus. 40–60 % suhteline õhuniiskus on immuunsüsteemi ja meie hingamissüsteemi jaoks optimaalne tase. See vähendab hooajaliste hingamisteede haiguste levikut ja suurendab heaolu.

 

Liiga kõrge või äärmiselt madal õhuniiskus soodustab  hingamisteede infektsioone põhjustavate bakterite ja viiruste paljunemist. Hallituse eosed, tolmulestad ja muud allergeenid säilivad kõige paremini kõrge õhuniiskusega keskkonnas. Lisaks võib kõrgem õhuniiskus tõsta kahjulike kemikaalide taset õhus, mis võivad sisaldada osooni ja formaldehüüdi.

 

Kui suvel võib probleemiks olla liigne õhuniiskus, siis Airoboti niiskustagastusega seade ei lase üleliigsel niiskusel ruumidesse siseneda. Talvel seevastu võib kuiv välisõhk ja kütteperioodi algus tubade õhu liiga kuivaks muuta ja Airoboti niiskustagastus aitab hoida siseruumide niiskustaset mugavana. Kui tavalise soojusvaheti puhul viiakse kogu tekkinud niiskus kohe välja, siis niiskustagastuse puhul tagastatakse see osaliselt ruumidesse tagasi. Eriti sobilik on see külmas Eesti kliimas, kus kütteperioodil langeb siseruumi niiskus ebamugavalt madalaks.

 

Ventilatsiooniseadme lisad

Tsentraalne õhuniisuti

Ruumide niisutamine ventilatsioonisüsteemi kaudu

tsentraalne õhuniisuti, mis aitab hoida niiskustaset ühtlasena

Eelkütte- ja jahutuskalorifeer

Ventilatsiooniseadmega kütmine ja jahutamine

Maaküttepõhine eelsoojendi ja jahutus

KKK

Ventilatsioon

S1 ja S2 erimevad erinevad vastavalt ventileeritavale õhukogusele. S2 on võimsam ja mõeldud suuremate pindade ventileerimiseks.

Airoboti seadmed arendatud ja ehitatud väga vastupidavaks. Oleme seadmeid põhjalikult testinud karmides tingimustes ning veendunud nende kvaliteedis. Sellegi poolest on tegu masinatega, mis töötavad 24/7, et tagada puhas õhk. Oleme ausad, väga harvadel juhtudel võib esineda ka Airoboti seadmetel mootori või riistvara rikkeid.

Kui see peaks juhtuma, siis reageerime väga kiiresti ja täie tõsidusega. Hoiame laos alati väikese koguse varuosasid ning organiseerime parandustöö väga kiiresti.

Jah, saab. Kui avastate, et teie kodus on madal niiskustase, siis on teil hiljem võimalik lisada Airoboti tsentraalne õhuniisuti.

Ventilatsiooniseade saab tagastada ainult niiskust, mis on koduõhus. Ta ei saa seda võtta õuest. Kütteperioodil langeb mõndades kodudes niiskustase väga madalale ning siis ei ole niiskustagastil midagi tagastada. Sellisel juhul soovitame integreerida Airoboti tsentraalne õhuniisuti.

Oleme selle kohta koostanud väga põhjaliku selgituse enda blogipostituses

Jah. Meie seadmeid on võimalik juhtida ka läbi Airoboti mobiilirakenduse. Selleks on vaja seade ühendada internetti.

Inertnetiga ühendamisel on mitu eelist. Teil on võimalik jälgida enda kodu sisekliima kvaliteeti läbi mobiilirakenduse ning kui ventilatisooniseadmel peaks mingil põhjusel esinema probleeme, siis suudame need reeglina lahendada üle õhu ja väga kiiresti.  Lisaks pikendab internetti ühendamine ja seadme registreerimine garantiid 2 aasta võrra.

Airobot töötab ka ilma inerneti ühenduseta, kuid sellisel juhul soovitame seadme juhtimiseks soetada ka juhtpult.

Soovitame siiski tungivalt seade ühendada interneti. Sellel on mitmeid eeliseid:

Tarkvara uuendused: Uuendame pidevalt ja tasuta seadme tarkvara. Interneti ühendatud Airobot on alati maksimaalselt optimeeritud
Õhukvaliteedi jälgimine: Jälgi CO2-, niiskus-, peentolmu- ja lendlevate orgaaniliste ühendite taset enda kodus. Lisaks saad vaadata 7 päeva statistikat tagasiulatuvalt
Kaugjuhtimine: Me pääseme seadme juhtimissüsteemile ligi üle interneti. Kui seadmel peaks esinema tarkvaraline pronleem, siis saame selle lahendada väga kiiresti. Ilma, et keegi peaks kohale sõitma.
4 aastat garantiid: Kui seade on ühendatud interneti, siis pikendame tootjagarantiid kahe aasta võrra.

Soovitame ventilatsiooniseadme filtreid vahetada vähemalt kord kuue kuu jooksul. Kui elate elamurajoonis, kus on rohkesti puuküttega maju, siis soovitame filtreid vahetada tihedamini.

Airoboti rakendus annab märku kui on aeg filtreid vahetada. Uusi filtreid saab endale koju tellida mugavalt meie e-poest.

Airoboti ventilatsiooniseadme hind sõltub mitmest faktorist. Näiteks seadme võimsusest ja erinevatest lisadest, mida on võimalik seadmele integreerida. Meie seadmete hind jääb vahemikku: 2997,6€ kuni 6118,8€ (hinnad sisaldavad käibemaksu)

Ventilatsiooniseade, mis sobib Eesti kliimasse

Airobot on loodud Eesti külmadesse talvedesse ja kuumadesse suvedesse. Suvel saab seade aru, kui õhusoojus väljas on madalam kui toas, avab ise möödapääsuklapi ja asub ruume jahutama.

Niiskustagastusega ventilatsiooniseade ei lase suvel üleliigsel niiskusel ruumidesse siseneda.
Külmemal ajal jõuab õhk tuppa läbi soojusvaheti, kus värsket õhku soojendatakse väljatõmmatava õhuga. Selle tulemusel ei ole välisõhku vaja eraldi kütta ning tuppa puhutakse toatemperatuuri lähedane õhk.

Talvel aitab seade hoida siseruumide niiskustaset mugavana. Kui tavalise soojusvaheti puhul viiakse kogu tekkinud niiskus kohe välja, siis niiskustagastuse puhul tagastatakse see osaliselt ruumidesse tagasi. Eriti sobilik on see külmas Eesti kliimas, kus kütteperioodil langeb siseruumi niiskus ebamugavalt madalaks.

Image Section Icon
AUTOMAATNE EFEKTIIVSUSPÕHINE TASAKAALUSTAMINE

Erinevalt teistest ventilatsiooniseadmetest on Airobot seadmed automaatse efektiivsuspõhise tasakaalustamisega. Seadme õhutakistus on pidevalt muutuv (näiteks mustunud filtrid, vesi jms) ja mootorite töötamise kiirust üksteise suhtes on vaja pidevalt muuta. See tagab alati mugava sissepuhkeõhu temperatuuri ning samas tagatakse veel suurem sääst küttekuludelt.

INTEGREERITUD KÜLMUMISKAITSE

Talvisel perioodil võib juhtuda, et ventilatsiooniseadme soojusvaheti külmub ära. Selleks on väga oluline, et külmas kliimas oleks ventilatsiooniseadmetes olemas külmumiskaitse.
Airobotis on kasutusel uut tüüpi takistuspõhised PTC küttekehad, mis on juhitavad 0-100% astmeliselt ja lisaks on optimeeritud õhuvoolu jaoks tekitades minimaalselt õhutakistust. Oluline on see, et aastaringselt on tagatud tasakaalustatud ventilatsioon, mis on tähtis tänapäevaste õhutihendate majade puhul. Astmeline külmumiskaitse juhtimine on uusim tehnoloogiline edasiminek, mis saavutab veel suurema energiasäästu võrreldes traditsiooniliste ventilatsiooniseadmetega.
Miinuskraadide korral arvutab seade lähtuvalt siseruumi õhuniiskusest ja õhutemperatuurist külmumispiiri. Väljast võetav õhk eelsoojendatakse, mis välistab soojusvaheti külmumise. Lisaks on tagatud sellega sobilik sissepuhkeõhu temperatuur olenemata välistemperatuurist ning eraldi järelkütmine ei ole vajalik plaatsoojusvahetite kõrge efektiivsuse tõttu.

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo