Airobot Logo

Airobot toob turule uue energiasäästliku ventilatsiooniseadme

                           

Äsja börsile taotluse esitanud Eesti õhutehnoloogia ettevõte Airobot toob turule kompaktse seinapealse ventilatsiooniseadme, mis säästab 30% energiat. Seade sobib kuni 140 m2 elamispindadele.

Uus V3 nimeline soojustagastusega ventilatsiooniseade on nõudluspõhise juhtimisalgoritmiga, millega hoitakse kokku kuni 30% energiat võrreldes tavalise ventilatsiooniseadmega. Seadmes on energiasäästlik mootorite juhtimine, mis võimaldab õhuhulga reguleerimise väga täpseks teha. Oluliselt säästetakse energiat ka tänu uut tüüpi mootori ajamile ning tagurpidi labadele. Kompaktse soojusvahetiga seade tagastab kuni 93% soojusest. 

Kõige rohkem aitab elektriarvet vähendada aga seadme nõudluspõhine tegutsemismudel. „Seade saab aru, kui inimeste arv ruumis suureneb või väheneb ning suudab langetada otsuse, millises tempos ja mahus on kõige optimaalsem õhuhulkasid muuta. Kui inimesed on päevasel ajal kodust ära, lülitub ventilatsioon säästurežiimile ja aitab elektriarvet vähendada,“ selgitas Airoboti juhatuse liige Heiki Aulik.

Mõõtudelt väike seade on 60cm laiune ja seda on mugav paigaldada vannituppa. „Me näeme, et turul on vajadus väiksemate seadmete järgi, mis ei võtaks palju ruumi ja mida saaks tehnoruumi puudumisel paigaldada ka vannituppa pesumasina kohale. Arvestades üldist demograafilist olukorda ja kinnisvarahindade kasvu, on kompaktne seade oodatud ka   kortermajade arendajate seas,“ lisas Aulik.  

Nagu teised Airoboti ventilatsiooniseadmed, on ka V3 seade varustatud õhutemperatuuri, õhuniiskuse, CO2 ja orgaaniliste ühendite anduritega ning kõiki õhu näite kuvab seade reaalajas otse telefoniekraanile.

Airobot OÜ on 2013. aastal asutatud Eesti õhutehnoloogia ettevõte, mis arendab ja toodab nutikaid isemõtlevaid ventilatsiooniseadmeid ning küttesüsteemi juhtimise lahendusi. Seadmeid arendatakse, disainitakse ja toodetakse Eestis.

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo