Airobot Logo
ESTLanguage Switcher Arrow Down

Airobot tuleb turule uue V8 seadmega

                           

Eesti õhutehnoloogia ettevõte Airobot tuleb turule ventilatsiooniseadmega, mis on 2 korda võimsam, 2 korda efektiivsem ja tarbib 2 korda vähem energiat.

Uus soojustagastusega seade liigutab õhuvoolu hulka kuni 800 m3 – sellest ka seadme nimi V8. Seade sobib avaramatesse korteritesse, majadesse ja äripindadele, kus on pinda 180-380 m2. Uue tootega siseneb Airobot uude kliendisegmenti.

Ehkki seade on varasematest 2 korda võimsam, tarbib see 2 korda vähem elektrit. Säästu tagavad uuem mootoritehnoloogia ja parandatud aerodünaamika.

Seadmes on Eesti teadlastega koostöös arendatud tarkvara ja õhuanalüütika. Sensorid analüüsivad õhu temperatuuri, puhtust ja niiskust ning reguleerivad vastavalt sellele õhuhulkasid iseseisvalt, ilma et inimene sellesse sekkuma peaks. Kodumaise seadme eripäraks on, et inimene näeb reaalajas oma ekraanilt kodu õhukvaliteedi näitajaid. „Õhk on veidi müstiline – me ei näe seda. Meie eesmärk on õhk nähtavaks ja arusaadavaks muuta,” selgitab Airoboti juhatuse liige Heiki Aulik. Airoboti kasutajad näevad reaalajas oma ekraanilt kodu õhukvaliteedi näitajaid: õhutemperatuur, õhuniiskus, CO2, VOC (lenduvad orgaanilised ühendid) ja PM (tolmuosakesed) tase.

Esialgu on uus seade saadaval soojustagastustega ja alates 2023. aasta lõpust ka niiskustagastusega.

Airobot Technologies AS on sisekliima tehnoloogia- ja tootmisettevõte, mille eripäraks on tugev tarkvara ja õhuanalüütika. Airoboti põhitooteks on innovaatilised nõudluspõhise juhtimisalgoritmiga ventilatsiooniseadmed, mis on välja töötatud koostöös Tartu Ülikooli ja TalTechi teadlastega. Seadmeid arendatakse, disainitakse ja toodetakse Eestis.

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo