Airobot Logo

Eesti õhutehnoloogia ettevõte Airobot plaanib börsile minna

                           

Eesti õhutehnoloogia ettevõte Airobot Technologies plaanib lähiajal viia läbi oma aktsiate esmase avaliku pakkumise (IPO) Nasdaq Balti alternatiivturul First North Tallinn.

Airobot Technologies AS tütarfirma Airobot OÜ on 2013. aastal asutatud sisekliima tehnoloogia- ja tootmisettevõte, mille eripäraks on tugev tarkvara ja õhuanalüütika. Airoboti põhitooteks on innovaatilised nõudluspõhise juhtimisalgoritmiga ventilatsiooniseadmed, mis on välja töötatud koostöös Tartu Ülikooli ja TalTechi teadlastega ning need analüüsivad õhukvaliteeti, reguleerivad näitajaid iseseisvalt ja näitavad õhukvaliteeti reaalajas.

Airobot tegutseb kiiresti kasvavas valdkonnas ning eristub oma tugeva tehnoloogia ja õhuanalüütikaga sarnastest pakkujatest. „9 aastaga oleme välja arendanud maailma tipptasemel seadmed ja näeme, et raha kaasamine võiks oluliselt kiirendada meie arengut.  Pakkumise käigus kaasatud vahendeid plaanime kasutada ennekõike olemasoleva tegevuse arendamiseks, uute toodete turule toomiseks ja uutele turgudele laienemiseks,“ kirjeldas Airobot Technologies AS-i asutaja ja juhatuse liige Heiki Aulik.

Siseruumide õhukvaliteet on perspektiivikas ja kasvav valdkond. „Arvestades, et Eesti ja Põhja-Euroopa inimesed veedavad klimaatilistest oludest tingituna 90% ajast siseruumides, on oluline, et sissehingatav õhk oleks puhas ja kvaliteetne. Kaasaegsed õhutihedad isolatsioonimaterjalid muudavad siseruumide õhu kvaliteedi üha olulisemaks ja ventilatsiooni juhtimise palju keerukamaks,“ rääkis Aulik. Maailmas domineerivad rohe- ja digipööre, inimeste kasvav huvi tervist toetavate lahenduste vastu, COVID-19 pandeemia poolt tähelepanu alla tõstetud ruumide õhukvaliteet, elektrihindade kasv ja aktiivne kinnisvaraturg toetavad Airoboti strateegilisi eesmärke ja missiooni – tuua iga inimese koju värske, puhas, kvaliteetne õhk ning seda kõike täisautomaatselt ja ilma ebamõistlike hoolduskuludeta.

Airoboti ventilatsiooniseadmete autonoomsus ja nutikus väljendub ka energiasäästus -kaasaegsed süsteemid on nõudluspõhised, kõrge soojus- ja niiskustagastusega ning annavad kuni 30% energiasäästu.

Eestlaste arendatud nutikad ventilatsiooniseadmed on varustatud õhutemperatuuri, õhuniiskuse, CO2 ja orgaaniliste ühendite (VOC) anduritega ning kõiki õhu näite kuvab seade reaalajas otse telefoniekraanile. “Meie eesmärk on õhk inimeste jaoks nähtavaks ja arusaadavaks muuta ning inimeste teadlikkust sisekeskkonnast tõsta,” selgitas Aulik. Airobot Technologies AS-i tütarfirma Airobot OÜ on 2013. aastal asutatud Eesti õhutehnoloogia ettevõte, mis arendab ja toodab nutikaid isemõtlevaid ventilatsiooniseadmeid ning küttesüsteemi juhtimise lahendusi. Seadmeid arendatakse, disainitakse ja toodetakse Eestis.


Notice: Object of class WP_Post could not be converted to int in /data01/virt58822/domeenid/www.airobothome.com/htdocs/wp-content/themes/reaktiiv/functions.php on line 1981

Notice: Object of class WP_Post could not be converted to int in /data01/virt58822/domeenid/www.airobothome.com/htdocs/wp-content/themes/reaktiiv/functions.php on line 1994

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo