Airobot Logo

Investorid märkisid Airobot Technologies aktsiad ligi 6 korda üle

                           

Koostööst Eesti ülikoolidega välja kasvanud innovaatilise õhutehnoloogia ettevõtte Airobot Technologies aktsiate esmane avalik pakkumine märgiti ligi kuuekordselt üle.

Avalikult pakuti kuni 130 785 aktsiat, kusjuures Airobot jättis endale õiguse ülemärkimise korral suurendada pakutavate aktsiate arvu 20% võrra ehk kokku jaotati investoritele 156 942 aktsiat. Pakkumise käigus märkisid 4084 investorit kokku 778 183 aktsiat 3 867 569,51 euro eest ehk pakkumise kavandatud maht märgiti 5,95 korda üle.

„Airobot on suurepärane näide, kuidas koostöö Tartu Ülikooli ja TalTechi teadlastega võib viia kõrgtehnoloogilise tooteni, mis on maailmas tipptasemel. Airoboti esmase aktsiaemissiooni tulemus näitab investorite suurt usaldust ja huvi Airoboti tegevuse ja missiooni vastu. Meil on selle üle väga hea meel ning oleme tänulikud kõigile märkijatele, kes meisse usuvad ja meie visiooni jagavad. Pakkumise mitmekordne ülemärkimine viitab, et huvi autonoomsete ja mugavate sisekliima juhtimisseadmete vastu on suur ning võimaldab Airobotil astuda oma arengus suur samm edasi panustades uute toodete arendusse ning tootmismahtude suurendamisse. Nii saame viia ellu Airoboti missiooni tuua kvaliteetne ja puhas õhk igasse hoonesse täisautomaatselt ja ilma ebamõistlike hoolduskuludeta,“ kommenteeris Airobot juhatuse liige Heiki Aulik.

Pakkumisest saadavat netotulu summas ligi 730 000 eurot kasutab Airobot uute toodete arendamiseks, meeskonna laiendamiseks ja tootmismahtude suurendamiseks, aga ka müügitegevuse laiendamiseks ning uutele turgudele sisenemiseks.

Uued aktsiad jaotatakse pakkumises osalenud investorite vahel järgmistel põhimõtetel:

  • Kõigile Airobot Grupi töötajatele, kes pakkumises osalesid, jaotatakse kõik nende poolt märgitud aktsiad;
  • Kõigile investoritele, kes märkimises osalesid, jaotatakse vähemalt kuni 47 aktsiat;
  • Kõigile üle 47 aktsia märkinud investoritele jaotatakse aktsiaid proportsionaalselt märgitud aktsiate arvule.

Eeltoodud põhimõtete rakendamise tulemusena said ligi 34% investoritest kõik nende poolt märgitud aktsiad.

Pakkumise arveldus on plaanitud toimuma 9. veebruaril 2022 või sellele lähedasel kuupäeval. Airobot kõik aktsiad on plaanis võtta kauplemisele mitmepoolses kauplemissüsteemis First North, esimeseks kauplemispäevaks on 10. veebruar 2022 või sellele lähedane kuupäev.

Airobot Technologies AS tütarfirma Airobot OÜ on 2013. aastal asutatud sisekliima tehnoloogia- ja tootmisettevõte, mille eripäraks on tugev tarkvara ja õhuanalüütika. Airoboti põhitooteks on innovaatilised nõudluspõhise juhtimisalgoritmiga ventilatsiooniseadmed, mis on välja töötatud koostöös Tartu Ülikooli ja TalTechi teadlastega. Seadmeid arendatakse, disainitakse ja toodetakse Eestis.


Notice: Object of class WP_Post could not be converted to int in /data01/virt58822/domeenid/www.airobothome.com/htdocs/wp-content/themes/reaktiiv/functions.php on line 1981

Notice: Object of class WP_Post could not be converted to int in /data01/virt58822/domeenid/www.airobothome.com/htdocs/wp-content/themes/reaktiiv/functions.php on line 1994

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo