Airobot Logo

Täna algab õhutehnoloogia ettevõtte Airobot aktsiate esmane avalik pakkumine

                           

Eesti õhutehnoloogia ettevõte Airobot Technologies viib 24.01-04.02 läbi oma aktsiate esmase avaliku pakkumise (IPO) Nasdaq Balti alternatiivturul First North Tallinn.

Avalikule pakkumisele läheb kuni 130 785 Airobot Technologies lihtaktsiat, mille eeldatav tulu on ligikaudu 650 000 eurot. Juhul, kui  huvi pakkumise vastu on suur ja investorite nõudlus ületab pakutavate aktsiate arvu, on Airobotil õigus suurendada pakkumise aktsiate arvu kuni 20% võrra ehk kuni 156 942 aktsiani. Kiirelt kasvavas sektoris tegutsev ettevõte kavatseb pakkumise tulu kasutada ennekõike oma meeskonna laiendamiseks, tootmismahtude suurendamiseks ja tootearenduse investeeringuteks, aga ka uutele turgudele sisenemiseks, keskendudes lähiaastatel Skandinaavia ja Kesk-Euroopa turgudele.

Airobot Technologies AS tütarfirma Airobot OÜ on 2013. aastal asutatud sisekliima

tehnoloogia- ja tootmisettevõte, mille eripäraks on tugev tarkvara ja õhuanalüütika.

Airoboti põhitooteks on innovaatilised nõudluspõhise juhtimisalgoritmiga ventilatsiooniseadmed, mis on välja töötatud koostöös Tartu Ülikooli ja TalTechi teadlastega.

„Airoboti eesmärk on luua hoonetesse tervislik sisekliima ja teha õhk inimeste jaoks nähtavaks. Siseruumide õhukvaliteet on perspektiivikas sektor, mille kasvu toetavad digi- ja rohepööre, aktiivne kinnisvaraturg ning seadusandlus, mis näeb ette energiatõhusaid lahendusi, mida Airobot pakub. Airobot kasvab kiirelt ning soovib lähiajal turule tulla uute toodetega ja liikuda uutele turgudele. Aktsiate pakkumise ja Nasdaqil kauplemisele võtmisega soovime seda kasvulugu jagada ka kõigi märkijate ja tulevaste investoritega,“ rääkis Airobot Technologies AS-i juhatuse liige Heiki Aulik.

Airobot on esitanud Nasdaq Tallinn AS-ile taotluse oma aktsiate, s.h pakkumise käigus emiteeritavate aktsiate, kauplemisele võtmiseks mitmepoolses kauplemissüsteemis First North. Pakkumisega saab lähemalt tutvuda siin.

Pakkumisperiood, mille jooksul on võimalik aktsiaid märkida, algab 24. jaanuaril 2022 kell 10.00 ning lõppeb 4. veebruaril 2022 kell 16.00 (Eesti aja järgi).

Pakutava aktsia hind on 4,97 eurot, millest 0,10 eurot on nimiväärtus ja 4,87 eurot on ülekurss. Märkida saab üksnes täisarvu aktsiaid.

Investor, kes soovib esitada märkimiskorraldust, peab selleks ühendust võtma oma Eesti Väärtpaberite Registris avatud väärtpaberikonto halduriga.

Olulised kuupäevad:

24. jaanuar 2022 kell 10.00 Pakkumisperioodi algus
4. veebruar 2022 kell 16.00 Pakkumisperioodi lõpp
7. veebruar 2022 või sellele lähedane kuupäev Pakkumise tulemuste avalikustamine
9. veebruar 2022 või sellele lähedane kuupäev Aktsiate ülekandmine investoritele ja  aktsiate eest tasumine
10. veebruar 2022 või sellele lähedane kuupäev Esimene kauplemispäev First Northil

Airobot Technologies AS-i tütarfirma Airobot OÜ on 2013. aastal asutatud Eesti õhutehnoloogia ettevõte, mis arendab ja toodab nutikaid isemõtlevaid ventilatsiooniseadmeid ning küttesüsteemi juhtimise lahendusi. Seadmeid arendatakse, disainitakse ja toodetakse Eestis. Rohkem infot leiate INVESTOR alamlehelt.


Notice: Object of class WP_Post could not be converted to int in /data01/virt58822/domeenid/www.airobothome.com/htdocs/wp-content/themes/reaktiiv/functions.php on line 1981

Notice: Object of class WP_Post could not be converted to int in /data01/virt58822/domeenid/www.airobothome.com/htdocs/wp-content/themes/reaktiiv/functions.php on line 1994

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo