Niiskustagastusega ventilatsioon

Niiskus- ja soojustagastus

Lisavarustuses on võimalik saada tavalise soojusvaheti asemel niiskustagastusega (Entalpia) soojusvaheti, mis muudab süsteemi energiatagastusega ventilatsiooniks (ERV). Niiskustagastusega soojusvaheti tagastab nii soojust (efektiivsus kuni 90%) kui ka õhuniiskust (efektiivsus kuni 80%).

Niiskustagastusega soojusvaheti on sarnane tavalise soojusvahetiga, kuid plaatides on kasutatud spetsiaalset innovaatilist polümeeri membraani tehnoloogiat. See võimaldab õhuniiskusel kanduda väljatõmmatavast õhust uuesti sissepuhkeõhku. Materjal on antibakteriaalne, mis ei lase mikroobidel plaadile tekkida.

  • Talveperioodidel aitab siseruumide niiskuse langust vähendada ning mõnevõrra tõsta – niiskuse tagastus toimub väljatõmmatavast õhust. Kui tavalise soojusvaheti puhul viiakse kogu tekkinud niiskus kohe välja, kuid niiskustagastuse puhul tagastatakse osaliselt ruumidesse tagasi. Näiteks kui kasutatakse vannituba, siis seal tekkinud niiskus kantakse kogu elamupinna peale laiali, mis omakorda tõstab tuntavalt sisekliima kvaliteeti. Eriti sobilikud on need külma Eesti kliimasse, kus kütteperioodil langeb siseruumi niiskus ebamugavalt madalaks.
  • Niiskustagastusega soojusvaheti on oluliselt külmakindlam, mistõttu on ka külmumiskaitse energiatarve väiksem talveperioodidel.
  • Suveperioodidel ei lase üleliigsel niiskuse ruumidesse siseneda.
  • Niiskustagastusega soojusvahetis ei teki normaaltingimustes kondensaatvett, mistõttu ei pea seadmele paigaldama veeäravoolu.

SISSEPUHKEÕHU NÄITAJATE VÕRDLUSTABEL

Tavaline soojusvaheti (HRV) Niiskustagastusega soojusvaheti (ERV)
Näide 1: Siseruum Siseruum 20,0℃, õhuniiskus 37,5% Välisõhu temperatuur 7℃, õhuniiskus 70% Õhutemperatuur 19℃ Õhuniiskus 32% Õhutemperatuur 17.7℃ Õhuniiskus 40%
Näide 2: Siseruum Siseruum 20,0℃, õhuniiskus 37,5% Välisõhu temperatuur 0℃, õhuniiskus 50% Õhutemperatuur 18,1℃ Õhuniiskus 15% Õhutemperatuur 16,4℃ Õhuniiskus 33%
KONTAKT

E-mail: info@airobothome.com
Telefon: +372 513 3745
Aadress: Suur Sõjamäe 37a, Rae vald, 75322

Liitu uue toote teavitusega