Soojustagastusega ventilatsiooniseadmed

Täis tipptehnoloogiat

TAGURPIDI LABADEGA EC RADICAL MOOTORID

0 – 100% juhtimine võimaldab õhuhulga reguleerimise väga täpseks teha. Samas säästetakse oluliselt ka energiat tänu uut tüüpi mootori ajamile ning labadele. Koostöös FlowGrid tehnoloogiaga, mis aitab õhuvoolul ühtlasemalt mootorisse siseneda saavutatakse veel 20% suuremat efektiivsust.

KÜLMUMISKAITSE

Airobot seadmetes on kasutusel PTC küttekehad, mis on optimeeritud õhuvoolu jaoks ning tekitab väga vähe õhutakistust. Samas soojenedes kõrgele temperatuurile sekunditega võimaldab neid juhtida nõudluspõhiselt. Aastaringi on tagatud tasakaalustatud ventilatsioon

Miinuskraadide korral arvutab seade lähtuvalt siseruumi õhuniiskusest ja õhutemperatuurist külmumispiiri. Väljast võetav õhk eelsoojendatakse, mis välistab soojusvaheti külmumise. Lisaks on tagatud sellega sobilik sissepuhkeõhu temperatuur olenemata välistemperatuurist ning eraldi järelkütmine ei ole vajalik (plaatsoojusvahetite kõrge efektiivsuse tõttu).

UUDNE MATERJALITEHNOLOOGIA

Airobot L seade on valmistatud EPP materjalist, mis on õhu- vee ja korrosioonikindel. See omakorda tagab seadme pika eluea. EPP materjali kasutatakse ka näiteks jalgrattakiivrites.

automaatne tasakaalustamine

Erinevalt teistest ventilatsiooniseadmetest on Airobot seadmed automaatse efektiivsuspõhise tasakaalustamisega. Seadme õhutakistus on pidevalt muutuv (näiteks mustunud filtrid, vesi jms) ja mootorite töötamise kiirust üksteise suhtes on vaja pidevalt muuta. See tagab alati mugava sissepuhkeõhu temperatuuri ning samas tagatakse veel suurem sääst küttekuludelt.

autonoomne juhtimine

Kõik Airobot seadmed sisaldavad standardis erinevat tüüpi andureid temperatuuri, õhuniiskuse ja CO2 mõõtmiseks, mis muudab Airoboti väga unikaalseks. Kõik andurid on seadmesse juba integreeritud ning eraldi ruumidesse paigaldamist ei vaja.

Ruumides viibimise tuvastus

Airobot suudab mitmete andurite koosmõjul tuvastada, kui kedagi ei viibi ruumides ning lülitab ennast kõige minimaalsemale kiirusele. Näiteks kui keskmiselt ei viibita ruumides kaheksa tundi ööpäevas, siis võrreldes tavalise ventilatsiooniseadmega säästab Airobot kuni 30% energiakuludelt ning lisaks ka küttelt.

 • Nõudluspõhine juhtimine.
 • Energiasäästlikud EC (0-100% kiirusega) mootorid.
 • Tippsoojusvaheti, tagastab kuni 96% soojusest.
 • Uudne materjalitehnoloogia.

Mis on soojustagatusega ventilatsioonisüsteem?

LOE TÄPSEMALT

Niiskus- ja soojustagastus

Airobot seadmed on varustatud vastuvoolu plaatsoojusvahetitega. Nende eelisteks on:

 • Kõrge soojustagastuse efektiivsus (kuni 96%), mistõttu puudub eraldi järelkütte vajadus.
 • Töökindlus. Plaatsoojusvahetil puuduvad liikuvad osad, ei tarbi elektrit ning ei kulu. Hoolduse osas tuleb neid iga paari aasta tagant korra ainult puhta veega loputada.
 • Plaatsoojusvahetites ei toimu väljatõmmatava ja sissepuhutava õhu segunemist, mistõttu ei tule tekkivad ebameeldivad lõhnad siseruumi tagasi.

Standardis on Airobot seadmed varustatud soojusvahetiga, mis muudab süsteemi soojustagastusega ventilatsiooniks (HRV).

Lisavarustuses on võimalik saada tavalise soojusvaheti asemel niiskustagastusega (Entalpia) soojusvaheti, mis muudab süsteemi energiatagastusega ventilatsiooniks (ERV). Niiskustagastusega soojusvaheti tagastab nii soojust (efektiivsus kuni 90%) kui ka õhuniiskust (efektiivsus kuni 80%).

Niiskustagastusega soojusvaheti on sarnane tavalise soojusvahetiga, kuid plaatides on kasutatud spetsiaalset innovaatilist polümeeri membraani tehnoloogiat. See võimaldab õhuniiskusel kanduda väljatõmmatavast õhust uuesti sissepuhkeõhku. Materjal on antibakteriaalne, mis ei lase mikroobidel plaadile tekkida.

 • Talveperioodidel aitab siseruumide niiskuse langust vähendada ning mõnevõrra tõsta – niiskuse tagastus toimub väljatõmmatavast õhust. Kui tavalise soojusvaheti puhul viiakse kogu tekkinud niiskus kohe välja, kuid niiskustagastuse puhul tagastatakse osaliselt ruumidesse tagasi. Näiteks kui kasutatakse vannituba, siis seal tekkinud niiskus kantakse kogu elamupinna peale laiali, mis omakorda tõstab tuntavalt sisekliima kvaliteeti. Eriti sobilikud on need külma Eesti kliimasse, kus kütteperioodil langeb siseruumi niiskus ebamugavalt madalaks.
 • Niiskustagastusega soojusvaheti on oluliselt külmakindlam, mistõttu on ka külmumiskaitse energiatarve väiksem talveperioodidel.
 • Suveperioodidel ei lase üleliigsel niiskuse ruumidesse siseneda.
 • Niiskustagastusega soojusvahetis ei teki normaaltingimustes kondensaatvett, mistõttu ei pea seadmele paigaldama veeäravoolu.

SISSEPUHKEÕHU NÄITAJATE VÕRDLUSTABEL

Tavaline soojusvaheti (HRV) Niiskustagastusega soojusvaheti (ERV)
Näide 1: Siseruum Siseruum 20,0℃, õhuniiskus 37,5% Välisõhu temperatuur 7℃, õhuniiskus 70% Õhutemperatuur 19℃ Õhuniiskus 32% Õhutemperatuur 17.7℃ Õhuniiskus 40%
Näide 2: Siseruum Siseruum 20,0℃, õhuniiskus 37,5% Välisõhu temperatuur 0℃, õhuniiskus 50% Õhutemperatuur 18,1℃ Õhuniiskus 15% Õhutemperatuur 16,4℃ Õhuniiskus 33%

Lihtne hooldus

Airobot seadmete hooldamiseks ei pea olema ekspert, iga kasutaja saab sellega ise hakkama. Airoboti unikaalse disaini tõttu võtab filtrite vahetamine ainult mõne minuti.

Omadused

Integreeritud andurid

Airobot seadmed sisaldavad standardis erinevat tüüpi andureid temperatuuri, õhuniiskuse ja CO2 mõõtmiseks.

Suvine jahutus

Airobot seadmetel on suvine möödapääsuklapp, mis töötab automaatselt. Kui maja on suvepäeval üle kuumenenud, saab masin aru kui välistemperatuur on langenud alla sisetemperatuuri, avab klapi ja asub maja jahutama.

Külmumiskaitse

Külmas kliimas võib juhtuda, et seadme soojusvaheti külmub ära. Standardis integreeritud ja nõudluspõhiselt juhitud küttekeha jälgib, et soojusvahetiga seda ei juhtuks.

Energiasäästurežiim

Kui ruumides ei viibita, lülitab seade end energiasäästu režiimile ning ventileerib minimaalsel võimalikul kiirusel. Tavarežiim taastub automaatselt kui inimene jõuab ruumidesse.

Niiskusrežiim

Vannituba kasutades reageerib Airobot niiskuse kiirele muutusele koheselt ning lülitub automaatselt suuremale kiirusele ja ventileerib seni kuni ruumid on kuivad.

KONTAKT

E-mail: info@airobothome.com
Telefon: +372 513 3745
Aadress: Suur Sõjamäe 37a, Rae vald, 75322

Liitu uue toote teavitusega