Airobot Logo
ESTLanguage Switcher Arrow Down

Kuidas aitab nutikas termostaat küttearvetelt raha säästa?

Back arrow Tagasi

Kas see olukord on sulle tuttav: toad lähevad kütteperioodil liiga soojaks ning siis jälle liiga külmaks. Tekib tunne, et seina peal olev termostaat ei saa aru kuidas temperatuuri hoida?

See probleem tuleneb sellest, et vesipõrandaküte on väga suure soojusmassiga. Katel peab vett soojendama ning pump ajab vett ajamite reguleeritud koguses mööda pikka torustikku ringi. Kogu protsess töötab n.ö viitega. Vesipõrandaküte on põhimõtteliselt nagu suur kaubarong, mida on raske liikuma ja pidama saada. Nutikas põrandakütte termostaat aitab seda teha. 

Airobot nutikas põrandakütte termostaat, mis on juhitav läbi lihtsa mobiilirakenduse
Tavaline termostaat kütab üle ja raiskab energiat

Kui tavalise termostaadiga on toatemperatuur talvel määratud 22 kraadi peale, siis termostaat lükkab kollektoril ajami kinni hetkel, kui õhutemperatuur on jõudnud 23 kraadi peale. Kuna vesipõrandakütte soojusmass on suur, siis tegelikult toimub kütmine veel pikalt edasi. Temperatuur tõuseb julgelt üle 23 kraadi.

Nüüd ootab termostaat, et temperatuur langeks 21 kraadi peale. Sellel hetkel lülitab termostaat uuesti kütte sisse. Realuses jõuab aga temperatuur päris pikalt veel langeda, sest seda rongi uuesti liikuma saada on raske. Kuna temperatuur langeb pikalt, siis küttesüsteem arvab, et on vaja rohkem kütta. Ta hakkab intensiivsemalt kuuma vett peale andma ning paneb jälle julgelt üle.

Täpselt nii käituvad täna 95% turul olevatest termostaatidest, mis kasutavad hüstereesil  põhinevat juhtimissüsteemi. Tõenäoliselt on ka sinu kodus selline termostaat. See tekitabki olukorra, kus tuba on pidevalt kas liiga soe või siis liiga jahe. Küttesüsteem on ülekoormatud. Küttearved on suuremad.

Airoboti nutikad põrandakütte termostaadid kasutavad tarka juhtimisalgoritmi

Kui minna tehniliseks, siis Airobot kasutab ajaproportsionaalset  ja integraalset (TPI: Time Proportional & Integral) juhtimise algoritmi. Mõelge sellele kui peenelt häälestatud süsteemile, mis reguleerib kütet lühikestes, täpsetes intervallides, tagades ühtlase toatemperatuuri.

Lihtsustatult: Airoboti nutikas termostaat õpib ära õige hetke millal on vaja küte välja või sisse lülitada, et ei toimuks ülekütmist või liigset jahtumist.

Võtame aluseks jälle 22 kraadi. Airoboti termostaat õpib paari päevaga ära, et kui ta lülitab kütte välja 22 kraadi juures, siis toimub ülekütmine. Ta hakkab kütet  välja lülitama  juba näiteks 21,7 kraadi juures (sõltuvalt kodu eripärast, võib-olla varem või hiljem).

Sisse- ja väljalülitamine toimub palju tihedamini kui tavalise termostaadiga. Seetõttu on tubades stabiilselt soovitud temperatuur ja küttesüsteem ei ole ülekoormatud. See tähendab ka väiksemaid küttearveid.

nutikas termostaat

Alloleval joonisel on välja toodud küttetsüklite erinevus tavalise- ja Airoboti termostaatide vahel. Airoboti kütte sisse- ja väljalülitamised toimuvad palju tihedamini. See tagab stabiilsema temperatuuri ning ei koorma süsteemi. 

 

Kokkuvõtvalt, võib öelda, et Airoboti tark juhtimisalgoritm

 

– Vähendab temperatuuri kõikumisi. Tänu oma dünaamilisele reguleerimisvõimele hoiab algoritm stabiilsemat temperatuuri, vältides äkilisi langusi või tippe. 

– On energiaefektiivne: Vältides ülekuumenemist ja reguleerides pidevalt tegelike vajaduste põhjal, toob algoritm kaasa märkimisväärse energiasäästu. See tähendab, et võite nautida hubast kodust sisekliimat madalamate energiaarvetega. 

– Süsteemi pikem eluiga: Vähem koormust teie põrandakütte süsteemile tähendab, et see kestab tõenäoliselt kauem ja vajab aja jooksul vähem parandusi.

Airoboti termostaadil on veel mitmeid eeliseid.

– Mobiilirakendusega mugav temperatuuri määramine
– Võimalus mõõta CO2 ja niiskuse taset igas toas
– Avatud API – lithne nutikoduga liidestada
– Airoboti termostaat ei tee kütte lülitamisel “klõpsu” 

Kirjutasime Airoboti termostaadi omadustest rohkem siin

Kui soovite osta endale Airoboti nutikaid põrandakütte termostaate, siis saate seda teha mugavalt läbi meie veebipoe.

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo